З 1 липня в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення. Ілюстративне фото / depositphotos.com
З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема перехід на номінальну напругу 230/400 В.
Читайте також: Пожирачі електроенергії: які прилади найбільш енерговитратні і як правильно їх використовувати
Про це повідомила пресслужба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Регулятор зазначив, що одне з ключових нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В).
"Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу в додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори", – ідеться в повідомленні.
Читайте також: В Україны оцінили стан енергетики після зими: втрати та здобутки
У НКРЕКП додали, що також це сприятиме підвищенню енергоефективності: електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності.
15 квітня регулятор ухвалив постанову "Про затвердження змін до Кодексу систем розподілу", яка, зокрема, уточнює положення щодо впровадження нових значень рівнів напруги у зв'язку з набранням чинності національного стандарту ДСТУ EN 50160:2023, гармонізованого з європейським.
Раніше ми писали, що в березні 2025 року Україна збільшила обсяги імпорту електроенергії на 11% порівняно з лютим до 272 тис. МВт-год.