Польща підняла авіацію через удари РФ по Україні

У зв’язку з черговою атакою Російської Федерації, яка завдає ударів по об’єктах на території України, Оперативне командування розпочало повітряні операції в українському повітряному просторі,...
HomeЕкономікаУ Раді хочуть дозволити бронювати тих, хто в розшуку ТЦК: деталі

У Раді хочуть дозволити бронювати тих, хто в розшуку ТЦК: деталі

Відповідний законопроєкт було рекомендовано до ухвалення в першому читанні парламентським комітетом з питань національної безпеки. ілюстративне фото / armyinform.com.ua ілюстративне фото / armyinform.com.ua

Працівників, які не мають військово-облікових документів, не перебувають на військовому обліку, не уточнили свої персональні дані або перебувають у "розшуку" ТЦК, дозволять тимчасово приймати на роботу на підприємства, які мають статус критично важливих, і оформляти їм бронювання. Відповідний законопроєкт №13335 було рекомендовано до ухвалення в першому читанні Комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки.

Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на інформацію "Судово-юридичної газети".

Читайте також: На ринку вантажоперевезень кадровий голод: не вистачає до 40 тис водіїв

Зазначається, що законопроєктом передбачено, що можливість бронювання надаватиметься навіть тим, хто порушив норми законодавства про мобілізацію, однак такий захід діятиме обмежений термін. Серед ініціаторів закону – голова комітету Олександр Завітневич, а також народні депутати Роман Костенко, Олександр Федієнко та інші.

Повідомляється, що документом пропонується внести зміни до статті 25 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", доповнивши її новим положенням. Згідно з ініціативою, бронюванню підлягають військовозобов'язані співробітники підприємств, установ та організацій, які Кабінетом Міністрів визнано критично важливими для економіки або оборонно-промислового комплексу в особливий період, за умови, що у них:

  • відсутній або неправильно оформлений військово-обліковий документ;
  • відсутня постановка на військовий облік;
  • не було уточнено персональні дані, як це передбачено пунктом 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону 3633-IX;
  • наявний статус розшукуваного ТЦК (за винятком кримінального розшуку за статтями 336 і 337 КК України).

При цьому тривалість такого бронювання не зможе перевищувати 45 календарних днів з моменту укладення трудового договору та надаватиметься більше одного разу протягом календарного року.

Також пропонується внести зміни до Закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", встановивши, що для оперативного залучення працівників та усунення дефіциту кадрів, підприємства й організації, віднесені до критично важливих, зможуть укладати трудові договори з працівниками, у яких відсутні або неправильно оформлені військово-облікові документи, чи відсутнє взяття на облік у районних (міських) ТЦК, органах СБУ або розвідувальних підрозділах. Це буде дозволено на період проходження випробувального терміну при прийнятті на роботу і не вважатиметься порушенням законодавства про мобілізацію з боку посадових осіб.

Крім того, в умовах воєнного стану роботодавець зможе звільнити працівника, якщо за час випробувального терміну він не приведе свої військово-облікові документи у відповідність до законодавчих вимог.

Автори проєкту зазначають, що під час проведення процедур бронювання критично важливих працівників підприємства та організації стикаються з ситуаціями, коли військовозобов'язані отримують повістки в період перевірки облікових даних і між моментом визнання підприємства критично важливим Мінстратегпромом та ухваленням рішення про бронювання.

Як раніше повідомляли Dengi.ua, підприємства, що будують стійкі до знеструмлень інтернет-мережі за технологією xPON та мережі мобільного зв'язку, зможуть бронювати 100% працівників будівельних бригад.

Крім того, Dengi.ua писали про те, що найближчим часом у мобільному застосунку для військовозобов'язаних "Резерв+" додадуть нові види відстрочок від мобілізації.