HomeЕкономікаТОП-15 країн витратять на оборону $2 трлн цього року: місце України

ТОП-15 країн витратять на оборону $2 трлн цього року: місце України

На держави з найбільшим військовим бюджетом у 2025 році припадає 75% усіх світових військових витрат. ілюстративне фото / armyinform.com.ua ілюстративне фото / armyinform.com.ua

Військовий бюджет США у 2025 році в розмірі 962 млрд доларів залишиться найбільшим у світі – майже вчетверо більшим, ніж у Китаю, який посідає друге місце (246 млрд доларів). Водночас Україна увійшла до рейтингу 15 країн із найбільшим військовим бюджетом і посідає 9 місце. Загалом ці країни витрачають понад 2 трильйони доларів – приблизно три чверті світових військових витрат.

Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на дані visualcapitalist.com.

Читайте також: Стало відомо, скільки РФ витратила за 3,5 роки на війну з Україною

Зазначається, що витрати на оборону зростають у всіх регіонах, водночас у Європі та на Близькому Сході відсотковий стрибок становить двозначне число, оскільки війна в Україні та в секторі Газа продовжують змінювати пріоритети у сфері безпеки.

Америка

Запит на пропозицію щодо військового бюджету США становить $962 млрд – більше, ніж наступні 10 країн разом узяті. Це менше $1 трлн, спочатку запланованих президентом Дональдом Трампом, але подальші асигнування можуть бути зроблені в окремих законопроектах.

Майже 40% військового бюджету США йде на утримання персоналу і витрати на охорону здоров'я, тоді як пріоритети закупівель тепер віддаються ракетам великої дальності, безпілотним системам і будівництву підводних човнів, а не застарілим винищувачам.

Європа

Вторгнення Росії в Україну поклало початок найшвидшому циклу переозброєння Європи за останні десятиліття.

Об'єднаний основний бюджет Німеччини та спеціальний фонд модернізації збільшують видатки Берліна на оборону у 2025 році приблизно до 100 млрд євро (109 млрд доларів США), тоді як Велика Британія перевищує 64 млрд фунтів стерлінгів (81 млрд доларів США).

Польща, яка зараз має $35 млрд, витрачає 4% ВВП, що є лідером НАТО, і замовила сотні основних бойових танків і пускових установок HIMARS. Ці збільшення допомогли Європі обігнати Східну Азію і стати другим за величиною регіоном витрат вперше з часів Холодної війни.

Зовсім недавно країни НАТО домовилися досягти цільового показника витрат на оборону в розмірі 5% до 2035 року, що призведе до ще більшого навантаження на ресурси, якщо вони не збільшать доходи кардинально.

Близький Схід та Індо-Тихоокеанський регіон

Саудівська Аравія (78 млрд доларів США) та Ізраїль (37 млрд доларів США) розширили закупівлі засобів протиповітряної оборони та високоточної зброї на тлі ескалації регіональної напруженості.

В Індо-Тихоокеанському регіоні збільшення бюджету Китаю на 7,2% йде в ногу з економічним зростанням, в той час як Японія (55 млрд доларів США) і Австралія (34 млрд доларів США) прискорюють програми зі створення далеких ударних систем і підводних човнів, покликані протистояти морській напористості Пекіна.

Індія, яка вже посідає шосте місце за обсягом витрат (79 мільярдів доларів), планує спрямувати третину свого капітального бюджету на системи вітчизняного виробництва в рамках своєї кампанії "Зроблено в Індії".

ТОП-15 країн із найбільшим військовим бюджетом:

  1. США 962 млрд доларів
  2. Китай 246 млрд доларів
  3. Росія 150 млрд доларів
  4. Німеччина 109 млрд доларів
  5. Велика Британія $81 млрд.
  6. Індія $79 млрд.
  7. Саудівська Аравія $78 млрд.
  8. Японія 55 млрд доларів
  9. Україна 54 млрд доларів
  10. Франція 47 млрд доларів
  11. Південна Корея 45 млрд доларів
  12. Італія 44 млрд доларів
  13. Ізраїль 37 млрд доларів
  14. Польща 35 млрд доларів
  15. Австралія 34 млрд доларів

інфографіка інфографіка / visualcapitalist.com

Нагадаємо, Dengi.ua повідомляли, що у 2024 році Україна витратила на оборону найбільше від свого ВВП у світі.

Також, Dengi.ua писали про те, що Володимир Путін заявив про намір скоротити російські оборонні видатки у 2026 році, які наразі досягли рекордних показників з радянських часів.