HomeЕкономікаСім'ї загиблих у полоні військових отримуватимуть 15 млн грн допомоги - МОУ

Сім’ї загиблих у полоні військових отримуватимуть 15 млн грн допомоги – МОУ

Закон тепер чітко визначає право на отримання такої допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовця в полоні, незалежно від причини настання смерті. Ілюстративне фото / Getty Images Ілюстративне фото / Getty Images

Члени сімей військовослужбовців, які загинули в полоні в період дії воєнного стану, отримуватимуть одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 млн грн. Відповідні зміни до Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" ухвалила Верховна Рада. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони, пишуть Dengi.ua.

Читайте також: До 15 млн грн: в Україні можуть збільшити виплати сім'ям загиблих цивільних

Як пояснили в МОУ, документ тепер чітко визначає право на отримання такої допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовця в полоні, незалежно від причини настання смерті. Водночас ця норма не поширюється на тих, хто добровільно здався в полон ворогу.

Ухвалений закон також збільшив із трьох місяців до одного року термін, протягом якого можуть бути здійснені виплати ОГД у разі отримання військовослужбовцем поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання ним обов'язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, а також особою, звільненою з військової служби, яка частково втратила працездатність унаслідок зазначених причин.

"Практика засвідчила, що через тривалий період лікування та реабілітації та знаходженням підрозділу в районі бойових дій таким військовослужбовцям часто було неможливо вчасно отримати всі необхідні документи та реалізувати своє право на ОГД", – ідеться в повідомленні.

Крім того, ухвалений закон змінив порядок визначення розміру ОГД при зміні групи інвалідності. Відтепер для визначення розміру ОГД при зміні групи інвалідності застосовується прожитковий мінімум, встановлений законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, у якому встановлено нову групу інвалідності. Раніше розмір ОГД у разі зміни групи (причинного зв'язку) інвалідності визначався на дату первинного встановлення інвалідності.

mod.gov.ua

Раніше ми писали, що військовослужбовці отримали право самостійно визначати, кому виплачуватиметься їхнє грошове забезпечення в разі потрапляння в полон. Для цього вони мають скласти особисте розпорядження, засвідчене командиром або нотаріусом, оригінал якого зберігатиметься в особовій справі військового.

Нагадаємо, громадяни, які пройшли через полон, мають право на відпустку, виплати, правову допомогу.