Основним прийомом зловмисників є обіцянки отримання грошових виплат та інших видів фінансової винагороди. Dima Solomin / unsplash.com
В Україні шахраї вигадали нову схему із заманювання українців у фальшиві Телеграм-боти з метою викрадення грошей. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на інформацію Держспецзв'язку.
Читайте також: Небезпечні QR-коди: як шахраї виманюють дані банківських карт
У відомстві описали, як діють шахраї, а їхнім основним прийомом є обіцянки отримання грошових виплат та інших видів фінансової винагороди. При цьому Держспецзв'язку озвучили прості способи, як не потрапити на гачок зловмисників.
Як працює шахрайська схема:
- Шахраї створюють боти, візуально схожі на офіційні чат-боти банків та інших установ у Телеграм. Копіюють логотипи, опис тощо.
- Граматичні хитрощі: використовують офіційні назви банків, інших установ з мінімальними варіаціями. Користувач може не помітити заміни.
- Фейковий знак верифікації: завдяки преміум-передплаті в Телеграм шахраї додають стікери, що імітують офіційний статус акаунта.
- Зловмисники розсилають повідомлення про грошову допомогу, виграш, вимагаючи перейти в підроблений Телеграм-бот для оформлення заявки.
- На шахрайському ресурсі просять ввести дані платіжних карт, коди банків, паролі, що призводить до крадіжки коштів з рахунків.
Як уберегтися від втрати грошей:
- Надавайте перевагу іншим каналам зв'язку з банками та установами: офіційний сайт, номер телефону, мобільний додаток.
- Знайдіть посилання на чат-бот установи на офіційному сайті чи у додатку банку.
- Не оформлюй допомогу через чат-бот.
Нагадаємо, Dengi.ua повідомляли про факти розповсюдження шахраями фейкових електронних листів нібито від імені податкових органів з метою отримання доступу до віддаленого управління комп'ютерами українців.
Крім того, як писали Dengi.ua, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку з метою захисту прав інвесторів та протидії шахрайству на фінансовому ринку оновила список потенційно шахрайських компаній, де їхня кількість зросла до 446.