HomeЕкономікаНа 81 млн грн: для переробних підприємств затвердили нові гранти

На 81 млн грн: для переробних підприємств затвердили нові гранти

Ще 16 підприємств зможуть отримати державну підтримку за програмою "Гранти для переробних підприємств". Ілюстративне фото / depositphotos.com Ілюстративне фото / depositphotos.com

Ще 16 підприємств та підприємців зможуть отримати державну підтримку за програмою "Гранти для переробних підприємств". Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства затвердило новий перелік заявок, які пройшли перевірку та набрали необхідну кількість балів. Про це повідомила пресслужба відомства, пишуть Dengi.ua.

Загальна сума погоджених грантів становить понад 81,3 млн грн, з яких близько 38 млн грн буде профінансовано Мінекономіки, решта – Державною службою зайнятості.

Грантова програма є складовою політики розвитку українських виробників "Зроблено в Україні". На умовах співфінансування підприємства переробної галузі отримують кошти на модернізацію працюючого обладнання, придбання й запуск нового.

"У цю хвилю ще 16 переробних підприємств отримали можливість залучити для розвитку грант від держави. Загальна сума заявлених коштів – понад 81 млн грн. Серед них виробники харчів, одягу, будівельних матеріалів з металу та пластмас, устаткування, БПЛА та металообробні підприємства. Загалом із початку року ми вже погодили 192 заявки на суму понад 955,6 млн грн", – зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Андрій Телюпа.

Окрім грантів на відновлення, уряд вніс в оновлений порядок реалізації програми "Гранти для переробних підприємств" і інші додаткові пункти, які розширюють її дію:

  • Підприємства, які вирощують багаторічні культури та зареєстровані в Державному аграрному реєстрі, можуть отримати грант на закупівлю обладнання для післяурожайної обробки агропродукції.
  • Грантові кошти тепер можна скерувати й на придбання нематеріальних активів, зокрема, проведення досліджень для запуску нової продукції в серійне виробництво (R&D).
  • Якщо проєкт складається виключно з обладнання українського виробництва, що підтверджується сертифікатом країни походження, для нього діють умови співфінансування 30/70: 30% внесок учасника і 70% грантові кошти.
  • Подаватися на грант повторно можуть ті підприємства, які вже отримували грант і виконали всі зобов'язання за попереднім договором (після затвердження Мінекономіки акта про виконання умов попереднього гранту).

Читайте також: Гранти для бізнесу: ще 22 переробні підприємства отримають 109 млн грн

Подача заявок триває постійно, хвилями по два тижні. Документи можна подати через платформу "Дія".

Умови грантової програми передбачають співфінансування 50/50 для більшості підприємств та 80/20 для виробників безпілотників, поліграфії, підприємств у прифронтових регіонах та постраждалих від влучань російських ракет та дронів.

Раніше ми писали, що 21 липня 2025 року в Україні стартує Програма грантів на професійне навчання "Власна справа: простір для розвитку". Її мета – підтримати професійний розвиток молоді, яка веде власну підприємницьку діяльність під час війни.

Нагадаємо, уряд розширив грантову програму "Власна справа". Тепер українці зможуть взяти грант до 1 млн грн на відкриття приватних закладів дошкільної освіти.