Путін намагається утримати рівень вербування добровольців, задіявши проурядові НДО – ISW

Путін намагається збільшити рекрутування добровольців у співпраці з проурядовими НДО, повідомляє "Інститут вивчення війни"(ISW) в аналітичному звіті за неділю, 6 липня. Зокрема, експерти звертають...
HomeЕкономікаКурсові стрибки: які валюти можуть замінити долар і євро для зберігання грошей

Курсові стрибки: які валюти можуть замінити долар і євро для зберігання грошей

Під час вибору іноземної валюти важливо враховувати її стабільність і роль у світовій економіці. Michelle Spollen  / unsplash.com Michelle Spollen / unsplash.com

Нестійкість курсів долара і євро робить їх не найвигіднішим вибором для зберігання у довгостроковій перспективі. Стрибки американської та європейської валюти змушують розглянути інші варіанти валют, як альтернативу їм. Про це пишуть Dengi.ua з посиланням на публікацію Новини.LIVE.

Читайте також: Гривня під тиском: НБУ змушений гасити різкі коливання курсу

Зазначається, що фінансові аналітики рекомендують не обмежуватися однією валютою, а розподіляти кошти між кількома, щоб знизити ризики втрат під час економічних потрясінь і захиститися від знецінення.

Повідомляється, що під час вибору валюти важливо враховувати її стабільність і роль у світовій економіці. При цьому, якщо пріоритетом є саме збереження капіталу, а не отримання прибутку на коливаннях курсу, можна звернути увагу на такі варіанти:

  • швейцарський франк (CHF) – вирізняється високою надійністю, стійкістю до зовнішніх чинників і політичною нейтральністю країни;
  • канадський долар (CAD) – менш схильний до різких коливань порівняно з доларом США, проте його курс багато в чому визначається ситуацією на сировинних ринках, що забезпечує відносну стабільність;
  • японська єна (JPY) – незважаючи на тенденцію до легкого знецінення через м'яку грошово-кредитну політику Японії, вважається надійною валютою для збереження капіталу в періоди глобальних криз.

Водночас, як пише видання, фахівці радять формувати валютний портфель, що включає кілька стабільних валют, щоб максимально знизити ризики. Повністю виключати долар і євро із заощаджень не варто, проте їхню частку бажано скоротити доти, доки геополітична ситуація у світі не стане більш передбачуваною.

Нагадаємо, що Dengi.ua повідомляли про те, що з березня 2025 року курс європейської валюти по відношенню до гривні зріс на 13,5%, сягнувши майже 50 грн/євро, а курс долара коливався в діапазоні від 41,1 до 41,9 грн, а відносно січня навіть знизився на 0,4%.

Водночас, Dengi.ua писали, що транзакції в доларах США продовжують домінувати у всіх сегментах валютного ринку України, хоча частка євровалютних операцій помірно зростає.