17 квітня відбувся візит делегації з китайської провінції Аньхой на Львівщину. фото / drohobych-rada.gov.ua
17 квітня у Дрогобичі відбувся візит делегації з китайської провінції Аньхой, метою якого стало вивчення інвестиційного потенціалу українського ринку. Захід відбувся за підтримки Громадської спілки "Міжнародний Центр Сприяння Підприємництву", яку очолює Володимир Пахній.
Про це повідомляє прес-служба Дрогобицької міськради.
Читайте також: Тарифи Трампа: хто і скільки платитиме, і як рахували
Зазначається, що китайську сторону представляв генеральний директор закордонного відділу "Міжнародного Центру сприяння підприємництву" Фан Моукін, а також делегація з керівників великих компаній і підприємств КНР. У складі делегації також була Лі Цзінгуй – представник Торгово-промислової палати жінок-підприємців з провінції Аньхой. Участь у зустрічі взяли представники українського державного підприємства "Національні інфраструктурні проєкти" при Міністерстві економіки, компанії "Нова Інтернаціональна Корпорація" та інші організації.
Повідомляється, що з українського боку гостей зустріли керівники міста: міський голова Тарас Кучма, перший заступник мера Роман Бейзик і голова управління інвестицій та економічного розвитку Леся Лазунда.
Крім того, у зустрічі взяли участь і місцеві бізнесмени, а також представники великих промислових підприємств регіону. Вони презентували свої проєкти та індустріальні парки китайським партнерам.
Зокрема серед них були: Сергій Костецький, керівник керуючої компанії «ЕКО-смарт індустріальний парк «ГАЛІТ», Роман Урбан, представник засновника індустріального парку «Ядро Індастрі», Андрій Дулібяник, засновник індустріального парку «Місто дій», Богдан Мацигін (технічний директор) та Анна Лопитчак – представники ТзОВ «Фарматрейд», Світлана Волошанська. засновниця Дрогобицького фіточаю, доцент, кандидат біологічних наук, Роман Войтків, засновник ТзОВ «Дрогобицькі медовари» та Ірина Волошин, заступник директора ТзОВ «ЮТГ Україна».
"Дрогобич – друге місто за своєю важливістю у Львівській області. Ми маємо чудову логістику – близько розташовані до кордону, маємо залізничне сполучення, що відіграє важливу роль для бізнесу та реалізації на наших територіях цікавих бізнес-проєктів. Із початком війни саме до Дрогобича релокувало чимало бізнесу. Однак місто багате і своїми науковими колами, є два університети, 32 школи, свій "Талант-хаб" – цей перелік можна продовжувати довго. На території міста зареєстровано кілька індустріальних парків, де бізнес різних напрямків може створювати свої представництва та розвиватися", – зазначив мер міста Тарас Кучма.
Своєю чергою Володимир Пахній наголосив, що візит китайської делегації було організовано у відповідь на виявлений інтерес китайського бізнесу до участі у відбудові України та інвестицій в інфраструктурні та комерційні проєкти.
"Центр Сприяння Підприємництву» ініціює по різних областях України аналогічні візити та зустрічі із представниками місцевих рад. В ході візитів представники КНР ознайомлюються із економічним потенціалом громад, розвитком різного виробництва – від важкої промисловості до «зеленої» енергії та сучасних технологій. Головна мета цих візитів – тісна співпраця КНР із Україною та бізнесом Китаю, а також можливість інвестувати сюди кошти", – заявив Пахній.
За його словами, найближчим часом планується створення спільного фінансового офісу з китайською стороною. У цьому офісі детально опрацьовуватимуться й оцінюватимуться інвестиційні ініціативи, які обговорюватимуться в рамках візиту.
Також під час зустрічі представники бізнесу регіону активно презентували свої підприємства і відповідали на численні запитання китайських партнерів.
Раніше ми писали про те, що в січні-березні 2025 року найбільше товарів імпортували в Україну з Китаю – $3,9 млрд.