HomeЕкономікаЦіни на лохину в Україні: що відбувається на ринку у 2025 році

Ціни на лохину в Україні: що відбувається на ринку у 2025 році

Наприкінці червня 2025 року на основних оптових ринках України спостерігалося поступове зниження цін на лохину через стрімке зростання обсягів пропозиції. Ілюстративне фото / Getty Images Ілюстративне фото / Getty Images

Сезон збирання лохини в Україні 2025 року розпочався на тиждень пізніше, ніж 2024-го, орієнтовно 25-26 червня. Причина – прохолодний початок літа. Саме тому оптові ціни на ягоду на старті сезону виявилися суттєво вищими, ніж торік. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, пишуть Dengi.ua.

Читайте також: Плани-2025: які сорти лохини вирощуватимуть українські аграрії

За даними аналітиків, наприкінці червня на основних оптових ринках України було зафіксовано поступове зниження цін на лохину, оскільки обсяги пропозиції стрімко зростають.

На ринку "Шувар" у Львові 27 червня ціни варіювалися в діапазоні 380-450 грн/кг. На київському ринку "Столичний" 28 червня лохину продавали по 450-500 грн/кг, але вже 30 червня ціни знизилися до 400-480 грн/кг. На ринку "Початок" під Одесою 26 червня ціна сягала 480 грн/кг, що стало одним із найвищих показників за період.

Експерти прогнозують, що зростання пропозиції лохини протягом першого тижня липня сприятиме подальшому зниженню цін. Водночас попит залишається стабільно високим, що підтримує ціни на відносно високому рівні.

Зазначається, що 2025 року погодні умови були ще менш сприятливими, ніж 2024-го, тому можна констатувати, що ціна на лохину на початку сезону третій рік поспіль виявляється вищою, ніж попереднього, причому як у гривнях, так і в євро.

Учасники ринку припускають, що зниження цін на лохину цього року може бути більш стрімким, ніж у попередні роки. Причина – уповільнення споживчого попиту: занадто високі ціни стримують масове споживання ягоди.

Раніше ми писали, що ціни на черешню в Україні знову пішли вниз. Причиною здешевлення стали погодні умови, які значно погіршили якість ягоди, тому виробники змушені зменшувати вартість.

Нагадаємо, із січня по травень 2025 року Україна завезла 13,3 тис. тонн яблук, груш та айви, витративши на їхню закупівлю $15,5 млн.