HomeЕкономікаАзія витісняє Америку за кількістю технологічних фахівців

Азія витісняє Америку за кількістю технологічних фахівців

Усі вісім хабів, де чисельність технічних талантів перевищувала 500 000 осіб, розташовувалися в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Maximalfocus / unsplash.com Maximalfocus / unsplash.com

Азіатсько-Тихоокеанський регіон поступово зміщує США з позиції лідера за кількістю технологічних фахівців. У 2023 році всі вісім ринків, де чисельність технічних талантів перевищувала 500 000 осіб, розташовувалися саме в Азії – зокрема, в Індії, Китаї та Японії. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на дані visualcapitalist.com.

Читайте також: У Китаї очікується понад 100 поривів у сфері ШІ: деталі

Зазначається, що до числа лідируючих ринків відносять великі мегаполіси з розвиненим технологічним середовищем, значними кадровими резервами, стійкою регуляторною системою, доступом до інвестицій, а також здатністю залучати фахівців і технологічних підприємців з усього світу.

При цьому найбільші технологічні хаби Азії є місцем базування деяких із найвпливовіших ІТ-компаній у світі, включно з такими високо оціненими єдинорогами, як ByteDance (Пекін), Infosys (Бангалор), Alibaba (Шанхай), Sony (Токіо) та Tencent (Шеньчжень), остання з яких входить до числа найдорожчих корпорацій планети.

Район затоки Сан-Франциско, що включає Кремнієву долину, також був визнаний одним із провідних ринків-лідерів поточного року, залишаючись найбільшим центром технологічних талантів у Північній Америці.

Загалом лідируючі ринки зосереджені в Азії та Північній Америці, тоді як єдиним представником Європи став Париж. Тут розташована міжнародна ІТ-консалтингова компанія Capgemini, а також стартап генеративного ШІ Mistral AI, що стрімко розвивається.

Повсюдно спостерігається високий попит на кваліфіковані кадри в галузі штучного інтелекту, розробки програмного забезпечення та інженерії даних, що стимулює зростання як усталених, так і нових ринків.

За кількістю центрів технологічних фахівців Азіатсько-Тихоокеанський регіон посідає перше місце з 16 хабами, за ним іде Північна Америка з 15.

ТОП-10 технологічних хабів за кількістю фахівців виглядає так:

  1. Пекін (Китай) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  2. Бангалор (Індія) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  3. Шанхай (Китай) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  4. Токіо (Японія) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  5. Делі-Гуру (Індія) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  6. Хайдарабад (Індія) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  7. Мумбаї (Індія) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  8. Шеньчжень (Китай) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 500 000+
  9. Гуанчжоу (Китай) Азіатсько-Тихоокеанський регіон 300 000-500 000
  10. Лондон (Великобританія) Європа 300 000-500 000

інфографіка інфографіка / visualcapitalist.com

Крім того, Dengi.ua повідомляли про те, що 24 з 50-ти найбільших науково-технологічних кластерів світу розташовані в азіатських країнах, а 15 з них знаходяться в Китаї.

Водночас, Dengi.ua писали, що Массачусетський технологічний інститут (США) підтвердив свій статус лідера у галузі вищої освіти, знову посівши перше місце в рейтингу найкращих університетів світу.