HomeЕкономікаАліменти в Україні: за пів року Мін'юст стягнув понад 7,6 млрд грн

Аліменти в Україні: за пів року Мін’юст стягнув понад 7,6 млрд грн

Тільки за тиждень, з 27 червня по 4 липня, державні виконавці стягнули понад 728 тис. грн аліментів і штрафів. Ілюстративне фото / depositphotos.com Ілюстративне фото / depositphotos.com

За перше півріччя 2025 року органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції стягнули понад 7,6 млрд грн аліментів, що на 30% більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Із січня по червень 2024 року ця сума становила майже 5,9 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту, пишуть Dengi.ua.

Станом на 1 липня 2025 року до 149,7 тис. боржників застосовано заходи, передбачені ч. 9 статті 71 Закону України "Про виконавче провадження": тимчасові обмеження в праві виїзду за кордон, керуванні авто та користуванні зброєю.

Лише за тиждень, з 27 червня до 4 липня, державні виконавці стягнули понад 728 тис. грн аліментів і штрафів, значна частина з яких унаслідок примусових заходів.

Як розповіли у відомстві, у Шумському відділі державної виконавчої служби Тернопільщини було завершено провадження щодо стягнення аліментів на утримання двох дітей. Борг перевищував 273 тис. грн, ще понад 148 тис. грн становив штраф за несвоєчасну сплату. Після арешту коштів, обмеження прав боржника та внесення його до Єдиного реєстру боржників усю суму було стягнуто.

Читайте також: Надбавка до пенсії: хто з українців поважного віку може розраховувати на аліменти

Аналогічний випадок стався в Кропивницькому. За рішенням суду чоловік мав щомісяця сплачувати чверть доходу на утримання сина. Але він також ухилявся від сплати аліментів, через що накопичив борг понад 205 тис грн. Окрім того, державний виконавець наклав штраф – понад 101 тис грн. Після арешту рахунків і майна боржника вся сума була перерахована стягувачці.

Раніше ми писали, що утримання дітьми своїх літніх батьків є відповідною компенсацією за турботу, надану дитині. Законодавчо обов'язок повнолітніх дітей утримувати батьків закріплено статтею 51 Конституції України та статтею 202 Сімейного кодексу України.

Нагадаємо, у 2024 році українці стали більш відповідально ставитися до сплати аліментів. Порівняно з 2023 роком приріст становить 30%. Це пов'язано з загрозою втрати відстрочки від мобілізації.