Обсяг законтрактованої закупівлі становить майже 25% експортного потенціалу українських аграріїв на цей рік. Michal Janek / unsplash.com
Китай законтрактував близько 500-700 тис т українського фуражного ячменю за ціною 240 $/т CIF. При цьому за мінусом фрахту вартість складе приблизно 200-205 $/т FOB чорноморські порти або 190-195 $/т СРТ-порт. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на інформацію Електронної зернової біржі України.
Читайте також: Агроринок: скільки зберуть і куди повезуть свою продукцію аграрії у 2025 році
Зазначається, що з огляду на те, що прогноз врожаю ячменю в Україні зменшено до 4,5-5 млн т, а потенціал експорту становить лише 2 млн т (порівняно з 2,32 млн т у 2024/25 МР та 2,477 млн т у 2023/24 МР), то такий великий обсяг закупівлі (майже 25% експортного потенціалу України) сертифікований на Китай значно посилить експортний попит та конкуренцію між експортерами.
При цьому, за інформацією Біржі, дані про кращу врожайність ячменю в центрі та на заході України, ніж на південному сході, заспокоїли трейдерів, які почали намагатися знизити закупівельні ціни. Однак фермери не поспішають продавати перші партії зібраного ячменю, очікуючи підсумків обмолоту та оцінки загального врожаю.
"Низькі світові ціни на фуражну кукурудзу та пшеницю обмежуватимуть подальше зростання цін на ячмінь, тому після збирання врожаю в Україні, ЄС та Росії ціни на ячмінь у серпні можуть розвернутися вниз" – повідомила Біржа.
Нагадаємо, як повідомляли Dengi.ua, станом на 4 липня українські аграрії вже зібрали 501,2 тис. тонн ячменю.
Крім того, Dengi.ua писали про те що, ЄС збільшив безмитні квоти на ввезення українського ячменю з 350 тис. тонн до 450 тис. тонн.