Найбільшу нестачу роботодавці зараз відчувають серед спеціалістів зі спеціальними вміннями та фахівців із вищою освітою. Ілюстративне фото / depositphotos.com
Після закінчення війни в Україні зросте попит на фахівців у сферах оборони, медицини, будівництва, енергетики, ІТ та освіти. Про це пишуть Dengi.ua з посиланням на Державну службу зайнятості.
Читайте також: Українки активно опановують "чоловічі" професії: на кого йдуть вчитися
За даними відомства, за перше півріччя 2025 року найбільша кількість вакансій на працівників сфери обслуговування та надання послуг, спеціалістів зі спеціальними вміннями та знаннями (водіїв, слюсарів, швачок, електриків), фахівців із вищою освітою (вчителів, бухгалтерів, інженерів, медиків), некваліфікованих робітників (вантажників, прибиральників та підсобних працівників).
Найбільшу нестачу роботодавці зараз відчувають серед спеціалістів зі спеціальними вміннями та фахівців із вищою освітою. Держслужба зайнятості прогнозує, що після завершення війни ситуація кардинально не зміниться і найбільше працівників шукатимуть за подібними напрямками.
Отже, які професії будуть затребувані після війни:
- Військові – потреба в якісно укомплектованій армії залишатиметься. Навчання триватиме довше, а вимоги до кандидатів зростуть.
- Медики – усі медичні заклади шукатимуть фахівців, особливо хірургів, кардіологів, реабілітологів, фізіотерапевтів і спеціалістів із масажу.
- Будівельники – для масштабного відновлення країни будуть потрібні зварювальники, маляри, столяри, муляри, слюсарі, сантехніки, теслі тощо.
- Енергетики – відновлення енергетичної інфраструктури передбачає велику потребу в інженерах, техніках, електромонтерах, конструкторах, розробниках, електромонтажниках, електрохіміках, технологах тощо.
- Правоохоронці – суди, прокуратура, поліція, СБУ та антикорупційні органи потребуватимуть нових кадрів для забезпечення правопорядку, особливо в деокупованих регіонах.
- Програмісти – крім цифровізації економіки, велика потреба буде в захисті інформації та персональних даних.
- Спеціалісти оборонної промисловості – власні виробництва товарів, необхідних військовим, та спільні проєкти з іноземними партнерами вимагатимуть великої кількості інженерів, науковців, економістів та розробників.
- Спеціалісти транспортної сфери – водії, залізничники, логісти, диспетчери та експедитори залишатимуться затребуваними.
- Психологи – українці з психологічними проблемами внаслідок війни потребуватимуть реабілітації.
- Освітяни – учителі, методисти, соціальні педагоги, майстри виробничого навчання відіграватимуть ключову роль у підготовці нових кадрів для відновлення держави.
Раніше ми писали, що Верховна Рада України повернула обов'язкову офіцерську підготовку для студентів-медиків і фармацевтів, ухваливши в цілому законопроєкт №13276.
Нагадаємо, за словами заступника міністра розвитку громад і територій Сергія Деркача, в Україні на ринку вантажних перевезень спостерігається серйозний дефіцит кадрів. Перевізникам не вистачає до 40 тис. водіїв категорії СЕ.