HomeЕкономікаУ Римі українські банки уклали понад 10 угод на 1,5 млрд євро

У Римі українські банки уклали понад 10 угод на 1,5 млрд євро

ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Ощадбанк тощо отримали нові домовленості та партнерства з урядами європейських країн, ЄБРР, ЄІБ, IFC, KfW й іншими міжнародними організаціями. Ілюстративне фото / depositphotos.com Ілюстративне фото / depositphotos.com

Під час четвертої Ukraine Recovery Conference 2025 (URC), яка відбулася 10-11 липня в Римі, українські банки уклали рекордну кількість угод з іноземними партнерами на загальну суму майже 1,5 млрд євро. Про це повідомила пресслужба Національного банку, пишуть Dengi.ua.

Серед лідерів за результатами конференції ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Ощадбанк, Банк Креді Агріколь Україна, Банк Львів, Piraeus Bank та Кредобанк.

"Це свідчення того, що українська банківська система перебуває в гарному стані, їй довіряють та вважають потужним інструментом підтримки економіки України. Адже всі ці кошти будуть спрямовані на кредитування українського бізнесу, фінансування соціальних ініціатив, розвиток муніципалітетів, підвищення енергоефективності громад тощо", – прокоментував голова НБУ Андрій Пишний.

ПриватБанк підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо кредитної лінії, яка покриє частину кредитного ризику банку за новими субкредитами. Гарантія ЄБРР у ​​розмірі 185 млн євро розблокує рекордне фінансування та дасть змогу українському бізнесу отримати до 600 млн євро нових кредитів.

Аналогічну угоду з ЄБРР уклав Укргазбанк: гарантія у 89,2 млн євро розблокує до 300 млн євро нових позик. Ще три угоди Укргазбанк уклав з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), який спільно з Європейською комісією започаткували новий фінансовий пакет підтримки України в розмірі 600 млн євро.

Читайте також: Закупівля газу: ЄБРР затвердив позику 270 млн євро для Нафтогазу

Укрексімбанк підписав лист про наміри підписати фінансову угоду з ЄІБ у межах реалізації проєкту "Програма підтримки економічної стійкості ІІ" на суму 100 млн євро. Метою Програми є розширення доступу приватних підприємств до джерел довгострокового фінансування інвестиційних проєктів та потреб в обіговому капіталі МСП та компаній із середнім рівнем капіталізації.

Ощадбанк уклав фінансовий договір із ЄІБ про надання кредитної лінії на суму 50 млн євро в межах Української інвестиційної програми, яка є складовою Програми фінансування для України (Ukraine Facility).

Також Ощадбанк залучив фінансування Ukraine-Moldova American Enterprise Fund для другої хвилі грантової програми для жінок Create на суму 1 млн євро для підтримки підприємниць у сфері виробництва.

Банк Креді Агріколь Україна підписав угоду з International Finance Corporation (IFC) на суму 100 млн євро про розподіл ризиків для розширення кредитування середнього та великого бізнесу в різних секторах економіки, таких як агробізнес, виробництво, енергетика та логістика, а також для підтримки енергетичної безпеки України.

З ЄІБ Банк Львів домовився про кредит на суму 60 млн євро, що спрямовуватиметься на фінансування МСП, а також про гарантійну угоду, що розблокує ще більше фінансування для малого українського бізнесу. З Банком розвитку Ради Європи (CEB) було анонсовано підписання кредитної угоди щодо підтримки робочих місць.

За участю Міністерства закордонних справ України Банк Львів підписав з урядом Бельгії та бельгійською компанією BIO Invest лист про наміри, що передбачає укладення угоди на 5 млн євро для підтримки МСП в Україні, яка відіграє важливу роль у створенні робочих місць, підтриманні соціальної єдності та посиленні національної стабільності.

Читайте також: Підсумки Риму: скільки грошей і які проєкти залучила Україна

Кредобанк і Piraeus Bank підписали з ЄІБ листи про наміри щодо укладання гарантійних угод (на 30 млн євро) щодо підтримки портфеля нових кредитів для МСП. Такі гарантії для українських банків відкривають нові можливості кредитування МСП, зокрема в напрямі сталого розвитку та "зелених" інвестицій.

Фонд розвитку підприємництва підписав грантову угоду з німецьким банком розвитку KfW на суму 40,5 млн євро в межах проєкту SME Resilience Facility. Проєкт спрямовуватиметься на підтримку стійкості підприємців із деокупованих та постраждалих від війни територій, де ризик кредитування є найвищий.

Раніше ми писали, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає кредит у розмірі 50 млн євро українському логістичному оператору "Нова пошта" для фінансування частини інвестиційної програми на 2025-2026 роки та стратегії розвитку у воєнний час, що охоплює поліпшення інфраструктури, управління енергоспоживанням і сприяння відновленню людського капіталу.

Нагадаємо, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надає 120 млн євро Укргідроенерго на відновлення. Відповідну кредитну угоду про перший транш було підписано 10 липня в Римі на полях Конференції з відновлення України URC2025. Загальна сума кредиту становить 200 млн євро, який буде надано за двома або більше фінансовими угодами.